Fenerbahçe’nin yeni yıldızı Rade Krunic’in sözleşmesinde şaşırtan madde Fenerbahçe’nin yeni yıldızı Rade Krunic’in sözleşmesinde şaşırtan madde
İzmir İl Milli Eğitim Ailesi, Pınar Barışı Harekatı’ndaki İstiklal Marşı’nda askerlere selam gönderen Dünya Şampiyonu (Öğretmen) coşkuyla havalimanında karşılanacak.
İstiklal Marşı okunurken Asker Selamı veren Dünya Şampiyonu Cimnastikçi İbrahim Çolak aynı zamanda İzmir Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapıyor. İzmir İl Milli Eğitim ailesi olarak öğretmen ve öğrenciler ile  tarih yazan ve askerlerimize İstiklal Marşı okunurken asker selamı ile anlamlı mesaj gönderen öğretmeninin yanında olarak 14 Ekim 2019 tarihinde saat 18:30'da havaalanında öğrencisiyle öğretmenleriyle hep birlikte coşkuyla karşılayacak.
İzmir Aliağa Helvacı Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Çolak, Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda, halka aleti finalinde Milli Sporcu İbrahim Çolak, 14.933'lük derecesiyle şampiyon oldu ve altın madalya kazadı.
Cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk Sporcu olarak tarihe geçen Milli Cimnastikçi Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye cimnastikte ilk altın madalyayı kazandıran milli sporcu İbrahim Çolak’ı arayarak tebrik etti.
Türk Milleti ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın gurur duyduğu Milli Sporcu İbrahim Çolak'ı yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.