Real Madrid’in efsane başkanı Lorenzo Sanz, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti Real Madrid’in efsane başkanı Lorenzo Sanz, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti

Diyarbakır Merkez Kayapınar ilçesindeki bir salonda Türkiye Gençler Tekvando il seçmeleri düzenlendi.Seçmelere katılan sporcu İrem P. rakibine yenilerek elendi.Sporcunun antrenörü Orhan B, kazanan rakip sporcuyu tebrik ettikten sonra seyircilerin önünde, sporcusuna tokat atıp hemen arkasından minderi terk etti,Yaşanan şiddet olayının üstüne salona polis çağrılarak, tutanak tutuldu ve il seçmeleri ertelendi.

DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ

Elenen kadın sporcusuna tokat atan antrenör Orhan B. ile ilgili Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusu yaşanırken, gündeme gelen olayın, başta tekvando camiası olmak üzere toplumun her kesiminin tepkisini çektiği belirtilerek, derhal gerekli işlemlerin başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamanın devamında; antrenör Orhan B.'nin tedbirli olarak federasyonun disiplin kuruluna sevk edildiği, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na da gerekli işlemlerin yapılması için resmi yazı yazıldığı vurgulanarak, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili görevde bulunamayacağı belirtildi.

O GÖREVİNE DE SON VERİLDİ

Ayrıca Diyarbakır'da Yenişehir Halk Eğitim Merkezi'nde usta öğretici olarak çalışan Orhan B.'nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevine son verildiği belirtildi.