1 gün önce Eğitim

MEB öğretmen atama takvimi ve branş dağılımı açıklama tarihi Mayıs ayında gerçekleştirilecek. Öğretmen atamaları ne zaman açıklanacak, en fazla hangi branş öğretmenlerinin atanması yapılacak?

1 gün önce Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı 23 Nisan’a özel etkinlikler yapılacağını açıkladı. Bakanlık 23 Nisan için yapılacak olan etkinlikleri şu şekilde paylaştı:

1 gün önce Eğitim

MEB uzman Öğretmenlik ve başğretmenlik ile ilgili gerekli şartları açıklıyor. Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) ile birlikte uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik ile ilgili önemli değişiklikler de beraberinde geliyor.

1 gün önce Eğitim

Güncel eğitim ve tatil kararlarını kamu ile paylaşan Milli Eğitim Bakanlığı birimleri, 22 Nisan 2024 Pazartesi günü için okulların tatil olup olmadığı konusuna açıklık getirdi.

1 gün önce Eğitim

2023-2024 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı, özellikle liselerle ilgili çok önemli yeni yönetmelik maddelerini uygulamaya başladı.

2 gün önce Genel

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan öğretmen, polis, doktor, hemşire, profesor gibi tüm memurların maaşından ilk kesintiler yapılmaya başladı.

4 gün önce Eğitim

ÖSYM tarafından yapılacak olan Yükseköğretim kurumları sınavı YKS'de öğretmenler de görev alabilecek. Sınavda Görev almak isteyen öğretmenlere haberin detayları

4 gün önce Genel

Öğretmenlerin 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde yapmış olduğu seçim görevleri karşılığında alacağı ücretler hesaba yatmaya başlıyor.

4 gün önce Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde 81 ilde tüm okullar Salı günü tatil olduğunu duyurdu.

4 gün önce Eğitim

Okulların yaz tatiline girmesiyle beraber Okullar için erken kapanma kararı alındı. Okulların 21 gün erken kapanması kararı öğrenciler de heyecan yarattı. İşte detaylar