Memur maaş zammı ve emekli aylıkları gündem olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in memur maaş zammı ile ilgili açıklamasının ardından bir açıklama da Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Genel başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan geldi.

Hamza Dağ, memurların ve özellikle emeklilerin maaşları konusunda yaşadıkları sıkıntıların partilerine ulaştığı yönünde açıklama yaparak, asıl çözmek istedikleri sorunun enflasyon olduğunu belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, NTV canlı yayınında gündeme ve memur ve emekli maaşına ilişkin soruları yanıtladı.

MEMUR VE EMEKLİNİN ZAM BEKLENTİSİ

Hamza Dağ, memur eve emekli maaşları ile ilgili olarak şunları söyledi:

Yaz saati uygulamasında değişiklik talebine Bakan Bayraktar‘dan açıklama Yaz saati uygulamasında değişiklik talebine Bakan Bayraktar‘dan açıklama

Sahada emeklilerden şikayet diyebilirsiniz, görüş diyebilirsiniz bir geri bildirim var. Cumhurbaşkanımız ifade etti. Asıl çözmemiz gereken konu enflasyon. 2023’ün sonu ya da 2024’ün ilk çeyreğinde sonuç alınacağını düşünüyorum. Bütçe konusunda, deprem özellikle öngörülen bir şey değildi. Açığı kapatma konusunda attığımız adımlar var.