Türk Eğitim Sen (TES) Genel Başkanı Talip Geylan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamalarına tepki gösterdi. Memur maaş zamlarını enflasyonun gerekçesi olarak gösteren Şimşek'i daha rasyonel değerlendirme yapmaya çağıran Geylan, memurların geçim sıkıntısı çektiğine dikkat çekti. Okullara temizlik görevlisi görevlendirilmesini de isteyen Geylan, okulların güvenlik görevlisi ihtiyacını da gündeme getirdi.

Önder Kahveci’den memur maaşlarına refah payı zammı açıklaması Önder Kahveci’den memur maaşlarına refah payı zammı açıklaması

Türk Eğitim-Sen TES Genel Başkanı Talip Geylan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in enflasyondaki büyük artışı memur maaş artışlarına bağlamasını değerlendirdi.

Okullarımızın Temizlik Ve Güvenlik Görevlisi Eksiği Giderilmelidir!

Kamu çalışanlarının neredeyse tamamının yoksulluk sınırının altında ücretle çalıştığını dile getiren Genel Başkan Geylan,

“Eflasyonun ve ekonomik daralmışlığın faturasını ücret artışlarına fatura etmek insaf ölçülerini zorlamaktır! Rasyoneliteden vazgeçtik, bari vicdanlı ve insaflı olun!” dedi.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şunları söyledi: 

  • “-Kamu çalışanlarının neredeyse tamamı yoksulluk sınırının altında ücretle geçinmeye çalışırken, 
  • -Dar ve sabit ücretliler ailelerinin iaşesini karşılamak için mücadele verirken, 
  • -Asgari ücretliler, emeklilerimiz ve memurumuz asgari yaşam standartının uzağında geçim derdiyle boğuşurken,

Enflasyonun ve ekonomik daralmışlığın faturasını ücret artışlarına fatura etmek insaf ölçülerini zorlamaktır! Rasyoneliteden vazgeçtik, bari vicdanlı ve insaflı olun!”