Mayıs ayında yapılan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görev alan seçim görevlilerinin ücretinin ne zaman ödeneceği merak konusu idi. Bununla birlikte seçim görevi ücretlerinin nasıl ödeneceği de merak edilen diğer bir konu idi.

Bugün bir okul müdür yardımcısının öğretmenlere gönderdiği mesajda seçim görevi ücretlerinin nasıl ödeneceğine yönelik önemli bir bilgi yer aldı.

Peki seçim görevi ücretleri nasıl ödeniyor, hesaba mı yatıyor yoksa kimlik numarası ile bankaya mı gönderiliyor, hangi bankaya gönderiliyor? 

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Okul müdür yardımcısı tarafından öğretmenlere gönderilen mesajda, seçim görevi ücretlerinin kimlik numarası üzerinden bankaya yatırılacakı bildirildi. İşte müdür yardımcısının öğretmenlere gönderdi o mesaj:

Seçim görevi ücretleri ile ilgili duyuru:
Az önce Halkbank' a uğradım. Paralar kimlik numarasına geliyormuş fakat para gelmeden önce sms ile bilgilendirme yapılıyormuş. Sms gelince adımıza para yatmış olacağından  ister şubeye giderek istersek sms ile gelen referans numarasını kullanarak başka bir atm kartı ile de para alınabiliyormuş.