MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik
Türkiye'de ve dünyada öğretmene yönelik şiddet devam ediyor. Öğretmenlerle ilgili olarak yapılan açıklama üzücü rakamları ortaya çıkardı. Şiddete maruz kalan öğretmenlerle ilgili flaş açıklamanın detayları şöyle
Terör örgütü Boko Haram Afrika'nın kabusu olmaya devam ediyor! Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda terör örgütü Boko Haram'ın düzenlediği saldırılarda 547 öğretmenin hayatını kaybettiği açıklandı.
Nijerya Ulusal Öğretmenler Birliği Başkanı Nasir Idris, başkent Abuja'da düzenlenen "Ciddi Meclis" başlıklı programda yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeydoğusunda Boko Haram'ın saldırılarının başladığı 2009'dan bu yana düzenlediği saldırılarda 547 öğretmenin yaşamını yitirdiğini belirtti.
"BAZI ÖĞRETMENLERİN ÇOCUKLARI OKULA GİDEMİYOR ARTIK"
Hükümete hayatını kaybeden öğretmenlerin ailelerine sahip çıkması çağrısında bulunan İdris, "Maalesef bu durum öğretmenlerin ailesini çok kötü etkiledi. Bazı öğretmenlerin çocukları okula gidemiyor artık. Hatta bazıları iş yerlerine bile gidemiyor." dedi.
2000'DEN BU YANA EN AZ 20 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Nijerya'da 2000'li yılların başından bu yana varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın, 2009'dan itibaren düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi öldü.
Örgüt, 2015'ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de de saldırılar gerçekleştirdi. Örgütün, Çad Gölü Havzası'ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi hayatını kaybetti.