Memur maaşına ek zam konusu gündemden düşmüyor. Milyonlarca memur, alım gücünün iyiden iyiye düşmesi nedeniyle hükumetin hatırısayılır bir ek zam yaparak memur maaşını yükseltmesini bekliyor. Bu bağlamda sendikaların da çalışmaları devam ederken, Levent Kuruoğlu tarafından yapılan açıklama ile memur maaşlarının yoksulluk sınırı olan 31.240 TL seviyesinin üzerine çıkartılmasına vurgu yapıldı.

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, en düşük kamu çalışanı memur maaşının, 31 bin 240 TL'nin üstünde olması gerektiğini bildirdi.

Levent Kuruoğlu'un en düşük memur maaşının 31.240 TL'nin üzerinde olmasına ilişkin açıklaması şöyle:

Kamu çalışanları yoksulluk sınırı altında maaş alıyor. Yüksek kira fiyatları ve zorunlu ihtiyaçlara gelen zamlar maaşı ilk 7 günde tüketiyor. 15 gün önce 280 TL olan kuşbaşı et bugün 330-390 TL aralığında. 4 kişilik bir aile her öğün 1 simit 1 çay ile beslense en düşük fiyatla aylık 4320 TL ödemesi gerekiyor. 13 bin TL kazanan bir öğretmenin ev ve araba alması artık hayal. Acilen en düşük kamu çalışanlanın maaşı, yoksulluk sınırı olan 31.240 TL üstüne çıkarılmalıdır.