Adana Milletvekili Orhan Sümer, memur maaşlarına ilkişkin yeni düzenleme yapılması yönünde açıklamalarda bulundu. Sümer, vergi dilimi nedeniyle memur maaşlarından yapılan kesintilerle ilgili düzenleme yapılmasını şöyle dile getirdi:

'Mecliste memur maaşlarına yapılacak zamların belirleneceği bu haftada milyonlarca kamu görevlisinin yaşadığı bir başka sorunu bir kez daha buradan dile getiriyorum. Her yıl mart ayından başlayarak tüm kamu görevlilerini ve ücretli çalışanları kapsayan vergi dilimi zulmü yaşanmaktadır. Yıl sonuna kadar tüm kamu görevlileri pozisyonlarına göre mart ayından itibaren yüzde 15’lik vergi diliminden başlayarak yüzde 28’e ulaşan vergi dilimlerine girmektedir.

Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı

Memur maaşındaki vergi dilimi zulmü  son bulmalı

 Memurlar ve ücretli çalışanlar için gelir vergisi kesintileri doğrudan maaşlarının azalması demektir. Milyonlarca maaşlı çalışan özel sektör-kamu farkı olmaksızın vergi dilimi kesintileri yüzünden mağduriyet yaşamaktadır. Daha önce defalarca buradan dile getirdik, özellikle memurun maaşından yapılan kesintilerde vergi dilimi ya enflasyon şartlarına sabitlenmeli ya da sıfırlanmalıdır. Vatandaşın maaşı saraydaki bir tabak yemeği karşılamazken memur maaşındaki vergi dilimi zulmü artık son bulmalıdır.