Eğitim Bir Sen'den toplantı sonrası açıklama geldi. memur maaşlarının ve öğretmenlere alan değişikliği konularının da dile getirildiği EBS açıklaması şöyle:

Eğitim-Bir-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısında Adana teşkilatımızla bir araya geldik.

Azim var, Kararlılık var, Adanmışlık var, İnanmışlık var, İstikamet var, İsabet var, Dava var Elhamdülillah.

Eğitim-Bir olarak birlerle başladı hikayemiz, 100 oldu, 1000 oldu, 10.000 oldu, 100.000 oldu. 400.000’i aştı ve yarım milyon hedefi için her zaman seferberlik halindeyiz.

Memur-Sen olarak örgütlü gücümüz milyonu aştı ve yürümemiz, büyümemiz devam ediyor.

Biz, davamıza samimiyet ve sadâkatla, inanç ve iradeyle yürüdük otuz yılı… Yol açtık, yol olduk, yol aldık. Yasaklarla mücadeleyi başardık, Temel hak ve özgürlüklerde mesafe aldık. Özlük, sosyal ve mali haklarda önemli adımların atılmasını sağladık.


Sorunlarımızı örgütlü gücümüzle çözüyor, en büyük gücümüz örgütlülüğümüz diyerek örgütlü yapımızı büyütüyoruz. Eğitim-Bir-Sen özelinde konuşacak olursak bir çok meseleyi mesele olmaktan çıkardık.

Nöbete Ücret, sınav görev ücretlerinin yükseltilmesi, idari izinli günlerde ek ders ödemesinin sağlanması, kariyer basamaklarında adım atılması, ek gösterge düzenlemesi, sözleşmelilere kadro gibi onlarca sorunu çözdük.

Önder Kahveci’den memur maaşlarına refah payı zammı açıklaması Önder Kahveci’den memur maaşlarına refah payı zammı açıklaması


En düşük memur maaşı başta olmak üzere gelir düzeyi düşük olanlara seyyanen iyileştirme yapılması, şube müdürü, müfettiş yardımcısı, öğretmen, uzman, araştırmacı, şef, memur, hizmetli gibi birçok unvanda eğitim çalışanları arası gelir adaletinin sağlanması için gayretimiz sürüyor,

Öğretmenlerin alan değişikliği iş ve işlemlerinin yapılması, sıra tayini yeniden hayata geçirilmesi, yönetici görevlendirme takviminin açıklanması, depremden etkilenen bölgelerden ayrılan personelin bulundukları illerde görevlendirilmelerinin sağlanması, DYK kurslarında memur ve hizmetli personel yönünden sayı sınırlaması kaldırılması, üniversite idari personelinin yer değiştirebilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının kurumların keyfine bırakılmaması, ihtiyari değil icbari olması, birinci dereceye yükselen tüm memurlara 3600 ek gösterge için çözüm üretilmesi gibi bir çok konuda takibimiz, ısrarımız devam ediyor.

Karar mekanizmalarını zorluyor, 7.Dönem Toplu Sözleşme için gün sayıyoruz. Şu an önümüzdeki 14 Mayıs ve 15 Mayıs sürecinin ülkemiz ve teşkilatımız açısından önemine dikkat çekiyor, istikrarın devamı konusunda kararlılığımızı bu vesileyle bir kez daha yineliyoruz.

Üye, ülke ve yerküre için çalışmaya, ter akıtmaya devam, Sorunlardan beslenmek yerine çözümlerle güçlenmeye devam, İyi ki Eğitim-Bir-Sen var, “İyi ki Memur-Sen var” dedirtmeye devam, Her zaman olduğu gibi bugün de üzerimize düşeni yerine getirmeye, iyilikleri önermeye ve kötülükleri önlemeye devam diyoruz.