Ücretli öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlere kadro verileceği yönünde önemli bir iddiayı hükumete yakınlığı ile bilinen ünlü gazeteci Cem Küçük ortaya attı. Küçük'e göre sözleşmelilere ve ücretli öğretmenlere kadro önümüzdeki günlerde açıklanabilir. İşte detaylar:

TGRT Haber'de Günaydın Türkiye programını sunan ve hükumete yakınlığı ile bilinen gazeteci Cem Küçük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çarşamba günü tüm sözleşmeli personele ve ücretli öğretmenlere kadro müjdesi gelebileceğini bildirdi.

Bakanlık ve kamu/kuruluşlardaki kurumlarındaki boş kadrolar yayımlandı işte dolu ve boş kadro listesi Bakanlık ve kamu/kuruluşlardaki kurumlarındaki boş kadrolar yayımlandı işte dolu ve boş kadro listesi

Küçük tarafından yapılan açıklamada 10 milyon kişiye mahkum affı için taslak çalışmada sona gelindiği, her dosya için 3 yıl ceza indirimi geliyor, dendi.

TGRT Haber'de yer alan habere göre; 10 Milyon kişi için mahkum affında taslak çalışmanın sonuna gelindi.

Ücretli öğretmenler ve sözleşmelilere kadro!

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, ehliyet affı ile ücretli öğretmenlere, kamuda çalışan tüm personele ve taşeronda işçilere kadro müjdesini canlı yayında açıklayabilir. Bunlar Meclis kapandığı için seçim sonrasına da kalabilir, ama Erdoğan yarın böyle birşey söyleyebilir, yarını beklemek daha doğru olur.