Uzman öğretmenlik sınavı ve başöğretmenliik sınavı Türkiye genelinde bugün yapılıyor. Saat 10'da başlayacak olan sınavı Milli Eğiitim Bakanlığı yapıyor. 

Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 150 dakika olacak. Sınav giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar saat 9.30'da sınava katılacakları binada hazır bulunacak.

Bakan Işıkhandan memur ve emekli maaş zammına enflasyonlu son dakika açıklaması Bakan Işıkhandan memur ve emekli maaş zammına enflasyonlu son dakika açıklaması

Sınavın değerlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış cevaplar, doğru cevap sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı sınavda, her soru eşit puan ağırlığına sahip olacak.

Sınav sonuçları, 12 Aralık 2022'de ilan edilecek.

BAŞÖĞRETMENLİK SINAVI KOLAY MI ZOR MU? DÜŞÜNCELERİNİZİ LİTFEN YORUM KISMINA YAZINIZ

Başöğretmenlik sınavından çıkan öğretmenlerimiz doğal olarak sınav sorularının zorluk derecesini merak edecek; 100 soru ile sınava tabi tutulan öğretmenlerimizin hatırladığı kadarıyla sınavla ilgili düşüncelerini ve soruların zorluk derecesini yoruma yazması, sınavın zorluk derecesi ile ilgili fikir edninmemize yardımcı olacaktır.

Sınava girecek olan tüm öğretmenlerimize başarılar diliyor, yorumlarını bekliyoruz.