Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sürelerinde öğretmenlere hayal kırıklığı mı geliyor? Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sürelerinde öğretmenlere hayal kırıklığı mı geliyor?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin yaz tatili ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Tekin tarafından yaz tatili ile ilgili olarak yapılan açıklama ve haberin detayları şöyle:

"ÖğretmenYetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğümüz, ilgili eğitim öğretim daireleri, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımız, programların kesin onay sürecini tamamladığımız andan itibaren başlamak üzere öğretmen arkadaşlarımızın hizmet içi eğitim sürecine tabi tutulmalarına dair bir takvim oluşturuyor. Programlar onaylandığı an, takvim hayata geçecek ve şu andan itibaren eylül ayına kadar öğretmen arkadaşlarımızı bu anlamda yeni programın mantığı, felsefesi ve uygulanmasıyla ilgili olarak çok ciddi bir hizmet içi eğitim sürecini başlatmış olacağız"

hizmet içi eğitimlerin öğretmenlerin yaz tatiline denk gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, uzun süredir üzerinde çalışılan yeni müfredat taslağını kamuoyu ile paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Tekin, "'Bu ülkenin eğitim öğretim süreçlerine katkı vermek istiyorum' diyen her kim varsa https://gorusoneri.meb.gov.tr/ adresinden görüş ve önerilerini paylaşabilir." dedi.