Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda görev yapan çok sayıda öğretmenin görev yerini değişmesine sayılı günlere ramak kaldı. Bakanlık tarafından açıklanan takvime göre bayram sonrasında çok sayıda öğretmenin yeri değişecek. Takvim çerçevesinde ataması gerçekleştirilen öğretmenler eski kurumlarından ayrılarak yeni görev yerlerine gidip göreve başlayacaklar. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı takvim doğrultusunda MEB yönetici atama ve yer değiştirme başvuruları bugün sona erdi. Bulundukları kurumda dört yıl görev yapan yöneticiler kendi kurumlarına ve başka kurumlara atama talebinde bulunabildi. Bulundukları kurumda sekiz yıl görev yapmış olan yöneticiler ise başka okullara ve kurumlara tayin istemek durumunda kaldı.

Öğretmene rotasyonda dengeleri değiştirecek son dakika açıklaması Öğretmene rotasyonda dengeleri değiştirecek son dakika açıklaması

Başvuruların sona ermesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığında yönetici atama işlemleri de gerçekleştirilecek. Atamaları gerçekleşen öğretmenler idareci olarak atanandıkları yeni kurumlarda görevine başlayacaklar. Bu kapsamda çok sayıda öğretmenin yerinin değişmesi bekleniyor.

Yönetici atamalarında atamalar puan üstünlüğüne göre gerçekleştirilecek. Atamaların sonuçları 16 Nisan 2024 tarihinde açıklanacak. Ataması gerçekleştirilen yöneticiler atandıkları kurumda yeni görevine başlayacak. Bu süreç ilk atama yöneticiler ve geçmişte yöneticilik yapmış olanların atamaları ile devam edecek. Yönetici atamaları temmuz ayının sonuna kadar devam edecek ve 31 Temmuz'da sonuçlanacak. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan çok sayıda idarecinin ve öğretmenin mevcut görev yerleri değişmiş olacak.