Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Üsküdar'da Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) üyeleri ve yöneticileri ile bir kahvaltı programında bir araya geldi. Programda yaptığı konuşmada Bakan Kurum, en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağını açıklayarak hükümetin vermiş olduğu sözleri tuttuğunu vurguladı.

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Bakan Kurum, hükümetin bugüne kadar verdiği sözleri hep tuttuğunu ve bundan sonra da aynı anlayışla çalışacaklarının altını çizdi.. Memurların haklarını ve hukukunu koruyacaklarını söyleyen Kurum, TOKİ aracılığıyla uygun fiyatlı konutlar üretileceğini ve şehirlerin kira marjına göre kira yardımı yapılacağını açıkladı.

Programda kamu mühendisleri, itfaiye ve zabıta personelinin de taleplerine değinen Bakan Kurum, bu meslek gruplarının özlük hakları ve maaş iyileştirmeleri konusunda da çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kurum, tüm meslek dallarına hakkaniyet ölçüsünde iyileştirmeler yapacaklarını ve emek veren herkesin sorunlarını takip edeceklerini vurguladı.

Bunun yanı sıra Kurum, deprem bölgesinde yapılan çalışmalara da değindi. İstanbul başta olmak üzere 11 ilde deprem konutlarının inşa edileceğini ve bir yıl içerisinde teslim edileceğini bildirdi. Depremin etkilediği bölgelerde çalışmaların gece gündüz hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Kurum, toplamda 173 bin konutun inşasının başladığını ve bu projenin dünya çapında bir örneğe dönüştüğünü anlattı..

Bakan Kurum konuşmasında ayrıca, CHP'ne de eleştirilerde bulundu. Kendisine oy vermeyeni aşağılama ve hizmet götürmeme anlayışının CHP'nin kodlarında olduğunu belirten Kurum, CHP'nin gerçek yüzünü gösterdiğini ve milletin tercihine saygı duymadığını ifade ederek sözlerini noktaladı...