Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikalarının öne li kazanımlara imza attığını iddia ederek 7. Toplu sözleşmesi için taleplerini açıkladı Yalçın, memur maaşları için ise seyyanen zam açıklaması yaptı. İşte Yalçın'ın açıklaması:

SORUNLARI GÖREN DE ÇÖZEN DE ÇÖZECEK OLAN DA BİZİZ

Bugüne kadar değerlerimizden ilkelerimizden taviz vermedik, bugünden sonra da ilkelerimizin ışığında, istikamet üzere yürümeyi sürdüreceğiz.
 
Emek mücadelemizi özgürlük mücadelemizden hiç ayırmadık, bir birinin mütemmimi olarak görmeye ve ayırmamaya devam edeceğiz.

Biz alınmış olan hakların, hayata geçirdiğimiz “kazanımların altında yerimiz, terimiz, imzamız var” derken bazıları hamaset olarak algılıyor ama biz hakikatin her fırsatta kayda geçmesi için söylüyoruz.

Bugün burada sahur vaktinde Eğitim-Bir-Sen İstanbul İl Divanını gerçekleştiriyoruz. Memur-Sen’in tüm hizmet kollarındaki kazanımlarına girecek, tek tek sayacak değilim.

Memur-Sen olarak yayınladığımız “Emek Mücadelemizle 802 Kazanım”  kitabımız; sorunları görenin, sorunları çözenin ve var olan sorunları çözecek olanın da biz olduğunun kanıtıdır.

Eğitim öğretim ve bilim hizmet kolu çalışanları;

-Nöbete ücreti sorununu çözenin biz olduğunu biliyor,

-Sınav görevi ücretlerinin düzeltilmesini/ yükseltilmesini sağlayan biziz.

-3600 Ek Gösterge sorununu geniş bir kitle için çözen biziz.

-280 Bin Sözleşmelinin 2011’de kadroya geçişini sağladığımız gibi şimdi de 460 Bin’i bulan sözleşmelinin kadroya geçirilmesini sağlayan biziz.

-Toplu Sözleşme İkramiyesinin getirilmesini, yükseltilmesini sağlayıp, yüzde 2 barajını geçen sendika üyelerine 918₺ ödenmesini sağlayarak “sendikacılığa özen, sendikalı olmaya önem” kazandıran biziz.

-50/d’lilerin 33/a’ya alınmasını sağlayan biziz.

- İdari izinli sayılan hallerde ders ücreti ödenmesini sağlayan biziz.

- 4/C’lilerin önce 4/B’ye geçirilmesini, mücadeleye devam edip daha sonra da kadroya geçirilmesini sağlayan da biziz.

tüm kazanımlarımızı sayacak değilim. Sadece eğitim öğretim bilim hizmet kolu kazanımlarımızı yeni kazanımlarımız hariç 80 Kazanım diye geçmişte tek çerçevede sunduk.

Hız kesmeden gayrete devam ediyoruz. 7. Dönem Toplu Sözleşmemiz 2023 Ağustos’ta gerçekleşecek. İstiyoruz ki acil sorunlarımızı toplu sözleşme öncesi çözebilelim.

1- 1. Dereceye yükselen tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesini sağlayacak olan da yine biziz.

2024 Temmuz zamlı memur maaşları mesleklere göre kaç TL 2024 Temmuz zamlı memur maaşları mesleklere göre kaç TL

2- Yardımcı Hizmetler Sınıfının Genel İdari Hizmetler Sınıfı'na geçirilmesini sağlayacak olan yine biziz.

3- Üniversite idari personelinin kurumlar arası yer değişikliği hakkı verilmesi için toplu sözleşme kararı alan da takip eden de hayata geçirilmesini sağlayacak olan da yine biziz.

MAAŞLARA SEYYANEN ZAM

4-  Şube Müdürlerinin, araştırmacıların , mühendislerin, eğitim müfettişlerinin ve bazı personelin maaş skalasındaki yerini gören, dile getiren, gayret gösteren, en düşük devlet memuru maaşının yükseltilmesi için oransal değil seyyanen zam yapılması için diplomasi yapan, peşini bırakmayan da biziz.

5- Deprem bölgesindeki personelin fazla çalışma ücreti ile tazminatların tavan miktarından ödenmesi için uğraşan da biziz.

6- Alan Değişikliği’nden, dava konusu ettiğimiz Yönetici Atama Yönetmeliğine varana kadar her konunun takipçisiyiz.
Öğretmeninden GiH ve YHS çalışanlarının sorunlarına,üniversite idari personelinden, akademik personelin sorunlarına her konuda çalışmamız sürüyor.