AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, en düşük memur maaşının 22 bin TL'ye çıkartılacağı maaş zammının TBMM gündemine gelmesine yönelik açıklama yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, milyonlarca memur ve emeklinin sabırsızlıkla beklediği maaş zammı ile ilgili olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de 28'inci dönemin ilk kanun teklifinin en düşük memur maaşının 22 bin TL olarak düzenleneceği teklif olacağını bildirdi.
AK Parti'li Muhammet Emin  Akbaşoğlu, 'memur maaş zammı' için tarih verdi

Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TBMM'nin açılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinin 28. yasama dönemin ilk kanun teklifinin en düşük memur maaşını 22 bin TL seviyesine çıkaracak teklif olacağını belirtti. Akbaşoğlu açıklamasında,

"Emekli maaşlarının temmuz ayına dönük hem enflasyon farkı hem de refah payı farkını ele alacak bir düzenleme de gündeme gelecek" dedi.

Mecliste yeni dönemin ilk yasal düzenlemelerine ilişkin bilgi veren Akbaşoğlu, 

"28'nci dönemin ilk kanun teklifi Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce beyan ettiği gibi en düşük memur maaşını 22 bin TL olacak şekilde düzenleyecek teklif. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığına tabi emeklilerin de maaşlarının temmuz ayına dönük hem enflasyon farkı hem de refah payı farkının beraberce ele alınacağı bir düzenleme de gündeme gelecek. Bu düzenlemeler TBMM’nin yeni dönemde ilk faaliyeti olacak" diye konuştu.