Memur maaşlarına yapılan ve toplu sözleşmeden kaynaklı 2023 yılı Ocak maaş zammı ile birlikte maaş zam farkı da oluştu. Ancak hülkumetin memur maaşlarına enflasyona ek olarak zam yapması da yeni bir zam farkı oluşturdu. Gerek maaşların ayın 15'inde ödenmesinden kaynaklı ilk 14 günün toplu sözleşme zam farkı, gerekse memur maaşlarına yapılan zammın enflasyon üzerindeki kısmının Tütkiye Büyük Millet Meclisinden geç geçmesi nedeni ile maaşlara yansıtılacak ek zam farkı maaşların hesaplara yattığı 15 Ocak 2023 tarihinden sonra ödenecek. 

Zamlı seyyanen zam miktarı belli oldu memur maaşına kaç lira seyyanen zam ödenecek Zamlı seyyanen zam miktarı belli oldu memur maaşına kaç lira seyyanen zam ödenecek

Memurların ve dolayısınya öğretmenlerin de 14 günlük maaş zam farkları muhasebe müdürlükleri tarafından da onaylanarak hesaplara yatmaya başladı. 14 günlük maaş zam farkını en erken ödeyen ilçelerden biri de Kocaeli'nin Derince ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Derince MEM, geçtiğimiz hafta farkları öğretmenlerin hesabına yatırmıştı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün resmi yazısısı şöyleydi:

Sayı :E-83993637-929-1819972

Konu : KBS Duyurusu

Bakanlığımız Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü tarafından, 01/01/2023-30/06/2023 döneminde geçerli olmak üzere uygulanacak katsayıları belirleyen mali ve sosyal haklar konulu, 05/01/2023 tarihli ve 1818123 sayılı 1 Sıra No.lu Genelge yayımlanmış bulunmaktadır.

Sitemize gelen bilgilere göre bu hafta Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 14 günlük maaş farkları hesaplara yatıyor. 

Memur maaş farkları ile birlikte emeklilere de maaş zam farkı ödeniyor. Emeklilerin farkları da memurlar gibi 14 günlük zam farkı üzerinden ödeniyor. Emekli maaş zam farklarının da bu günlerde hesaplara yatırılması bekleniyor. 

Sizler de 14 günlük maaş zam farkının hesabınıza yatıp yatmadığını, fark ücretlerinin ödenip ödenmediğini yorum kısmına yazarak hangi il ve ilçelerde ödemelerin yapıldığını öğrenmemize katkı sağlayabilirsiniz.