14 günlük zam farkı ne kadar ve ne ödenecek. Memurlara yapılacak olan temmuz maaş zammı ile birlikte 14 günlük maaş zam farkı oluşacak. Peki bu farklar ne kadar olacak ve ne zaman hesaba yatacak, işte detaylar:

Memurlara yapılacak olan temmuz maaş zammı ile birlikte 14 günlük maaş zam farkı oluşacak. Peki bu farklar ne kadar olacak ve ne zaman hesaba yatacak, işte detaylar:

2023 Temmuz maaş zamları ile birlikte memurlar 14 günlük maaştan parça alacak.

2023 Temmuz maaş zamları ile birlikte memurlar 14 günlük maaştan parça alacak.

Peki memurlara 14 günlük maaş farkı ne kadar ödenecek?

14 GÜNLÜK MAAŞI FARKI

Devlet memurları için 14 günlük maaş farkı hesaplanırken öncelikli olarak maaşın yüzde 30’unu bulmak gerekmektedir. Elde edilen rakam 30’a bölünmeli, sonrası da 14 ile çarpılmadı. Ortaya çıkan rakam 14 günlük maaş farkıdır.

Enflasyon farkı ise şu şekilde hesaplanmaktadır; Enflasyon Farkı = Maaş/Ücretlerdeki Artış Oranı-Enflasyon Oranı sonucunda (-) negatif,Enflasyon Farkı= Enflasyon Oranı-Maaş/Ücretlerdeki Artış Oranı sonucunda (+) çıkması pozitif sayı olması halinde, maaş vb. aylıklara "enflasyon farkı" şeklinde ilave bir artış yapılmaktadır.

Memurlara yapılacak olan maaş zammında en düşük memur maaşını 22.000 TL olacağı baz alındığında, yaklaşık olarak 9000 TL'lik minimum bir zam gelmesi bekleniyor. Bu zamla birlikte oluşan 14 günlük maaştan farkının ise 4200 TL civarında olması bekleniyor.

memurlara yapılacak olan maaş zammında en düşük memur maaşını 22.000 TL olacağı baz alındığında, yaklaşık olarak 9000 TL'lik minimum bir zam gelmesi bekleniyor. Bu zamla birlikte oluşan 14 günlük maaştan farkının ise 4200 TL civarında olması bekleniyor.

Tabi bu maaşdan farkı memurların maaşı miktarına göre değişiklik gösterecektir. Yüksek maaş alanlar daha fazla fark alacak 
 

20 ilde son dakika FETÖ operasyonu: 70 gözaltı var 20 ilde son dakika FETÖ operasyonu: 70 gözaltı var

14 günlük maaş zam farkı ne zaman hesaba yatacak?

Memurlara 15 Temmuz maaşlarıyla birlikte yapılacak olan yeni zamlarla 14 günlük maaş zam farkı oluşacak. 

Maaşlara yapılacak olan zamların belli olmasının ardından muhasebe müdürlükleri tarafından yapılacak hesaplamalar neticesinde oluşan yeni maaşlar hesaba yatacak, Hemen akabinde bazı kurumlar maaşlarla birlikte 14 günlük farkı ödeyecek bazı kurumlar ise temmuz ayı içerisinde 14 günlük maaş farkını memurlar hesaplarına yatıracaklar.