HAZIRLIK ÖDENEĞİ YANDI, BİTTİ, KÜL OLDU...
Her eğitim-öğretim dönemi başında verilen öğretim yılına hazırlık ödeneği yıllar içerisinde erimiştir. YETKİLİ sendika olarak toplu sözleşmeyi imzalarken hazırlık ödeneğinin artırılmasını sağladık diye paylaşımlar yapsa da, bu ödeneğin ne kadar arttığı-eridiği gayet açık şekilde görülmektedir.
Hazırlık ödeneği her yıl Eylül ayında alınmaktadır. 2016 yılında hazırlık ödeneği Eylül ayında 333 dolara, 2019 yılında  208 dolara eşdeğer iken günümüzde ise 59 dolara eşdeğerdir. Kaldı ki Eylül ayına geldiğimizde muhtemeldir ki bu oran daha da düşecektir.
Yıllar içerisinde her konuda alım gücümüz düşerken YETKİLİ olarak imza atanlar kendilerini sorgulamasa da yetki veren üyeler kesinlikle sorgulamalıdır. 
Anadolu Eğitim Sendikası olarak talebimiz çok açıktır. Geçmiş kayıpları da dikkate alarak öğretim yılına hazırlık ödeneği 1 (bir) maaş tutarında tüm eğitim çalışanlarına verilmelidir.

Mehmet Alper Öğretici

Memur Maaş Zammında %10 ve %6'lık İki Yeni İhtimal: Fark Daha da Artacak Memur Maaş Zammında %10 ve %6'lık İki Yeni İhtimal: Fark Daha da Artacak