Yapılan 8 Bin 77 Lira seyyanen zam, emeklilik maaşına yansımayacaktır. Bu zam taban aylığa yapılarak emeklilik dönemini de kapsayan daha uzun soluklu bir iyileştirme olmalıdır.

Verilen %17.55’lik fark, daha maaşlara yansımadan her ay yükselen gerçek enflasyonla memurun harcayacağı kalemlere zam geldi. 

Sayın Cumhurbaşkanının, en düşük memur maaşı için seçim vaadi neydi? 22 Bin Lira. Peki bugün açıklanan rakam ne: 22 Bin 77 lira. Vaad edilen rakama ulaşmak için kuruş kuruş uğraşılmış sanki.

Bu işin başka bir hesabı yok. Memur maaşı en az yoksulluk düzeyinde olmalıdır. Son duruma bakıldığında Devlet, memurunun maaşını yoksulluk düzeyine bile getirmemiş, yetkili sendika temsil ettiği memurları yalnız bırakmıştır. 

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Memur maaşları aylardır açlık sınırına yaklaşırken, memur kredi kartı, eksi bakiyelerle günü kurtarmaya çalışıyor. 

Büyükşehirlerde ev kiraları 10 Bin TL’den başlıyor. Yakıta, dolayısıyla da ulaşıma sürekli zam geliyor. Temel ihtiyaç malzemelerini her ay azaltarak almaya başladılar. 

Yetkili sendika; bu zamla memurların “oh” çekeceğini, ferahlayacaklarını ifade etti. Memurun halinden bu kadar bihaber bir yetkili sendika, memuru nasıl temsil ediyor? Üyelerinin içinde bulunduğu geçim sıkıntısını bilmeyen, düşünmeyen bir sendika Toplu Görüşme masasında memur için ne isteyebilir? İstemek için oturup alkışlayarak kalkılacak masada unutulan, mağdur olan yine memur olacaktır.