Son dakika! Okullara kar tatili verildi, işte açıklama

Kış şartlarının ağırlaşmaya devam etmesi ve yoğun kar yağışlı ve soğuk günlerin gelmesi ile birlikte okullardan da tatil haberleri gelemeye devam ediyor. Bitlisin ilçe kaymakamlarından aşağıda belirtilen ilçelerde okullara kar nedeni ara verildiğini duyurdu. İşte kar tatili veren ilçeler ile ilgili detaylar.

Son dakika! Okullara kar tatili verildi, işte açıklama
24 Aralık 2018 - 15:46
Kış şartlarının ağırlaşmaya devam etmesi ve yoğun kar yağışlı ve soğuk günlerin gelmesi ile birlikte okullardan da tatil haberleri gelemeye devam ediyor. Bitlis Valiliği de aşağıda belirtilen ilçelerde okullara kar nedeni ara verildiğini duyurdu. İşte kar tatili veren ilçeler ile ilgili detaylar.

Yoğun kar yağışı eğitimde aksamalara neden oluyor. Etkisini artırarak devam eden kar nedeni ile Bitlis'in Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan ilçelerinde eğitime yarım gün ara verildiği bildirildi.
 
Edinilen bilgilere göre, Bitlis ilimizin Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan ilçelerinde bu gece saatlerinde başlayan kar, etkisini sürdürüyor. Adilcevaz ve Tatvan Kaymakamlığı ile Ahlat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamalarda, yoğun kar ve elverişsiz hava şartlarından dolayı YİBO'lar hariç merkez ve köylerdeki okullarda eğitime yarım gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı kaydedildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum