Ankara'nın Çankaya İlçesinde 24 yaşındaki genç kadın avukata silahlı saldırı yapıldı. Genç avukata yapılan silahlı saldırıya ilişkin olarak edinilen bilgilere göre olay Ankara'nın Çankaya İlçesi'nde bulunan bir rezidansın Pak Sokak'ta gerçekleşti. Kadın Destek Uygulaması'na (KADES) gelen bir çağrı sonrası polis ekipleri olay yerine sevk edildi. İhbarı yapan bir kişi, kız arkadaşının silahla intihar ettiğini bildirdi.

Polis ekipleri olay yerine ulaştığında, 24 yaşındaki avukat Belen Nesil Coşğun'u asansör kapısı önünde yerde yatar vaziyette buldu. İncelemeler sonucunda Coşğun'un göğüs bölgesinin sol altından silahla vurulduğu belirlendi. 112 ekipleri, kalp masajı uygulayarak Coşğun'u Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürdü. Ancak yapılan müdahalelere rağmen Coşğun kurtarılamayarak hayatını kaybetti..

Olay yerinde yapılan incelemelerde, yatak odasında kan izleri tespit edildi ve silah yorganın arasında bulundu. Polis, olayın ardından Coşğun'un erkek arkadaşı Muhammet B'yi gözaltına aldı. Muhammet B, ifadesinde olayın intihar olduğunu iddia etti. Yaklaşık bir aydır birlikte yaşadıklarını belirten Muhammet B, banyoda olduğu sırada silah sesi duyduğunu ve yatakta yaralı olarak bulduğu kız arkadaşını asansörün önüne kadar getirerek 112 ekiplerine haber verdiğini söyledi.

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Zanlının emniyetteki ifade işlemlerine halen devam ediliyor. Muhammet B'nin başka bir ilde otel işlettiği, evli ve bir çocuk babası olduğu bilgisi edinildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.