Şeyma öğretmen doğum gününde kardeşiyle birlikte vurularak öldürüldü

Eğitim camiası bir şok saha yaşadı. Şeyma öğretmen doğum gününde kardeşi ile birlikte bir kişi tarafından vurularak öldürüldü. Şeyma öğretmen Şanlıurfa'da görev yapıyordu. Konya'da yaşanan olayla ilgili gelişmeler ve öğretmenleri üzüntüye boğan gelişmenin detayları şöyle.

Şeyma öğretmen doğum gününde kardeşiyle birlikte vurularak öldürüldü

Eğitim camiası bir şok saha yaşadı. Şeyma öğretmen doğum gününde kardeşi ile birlikte bir kişi tarafından vurularak öldürüldü. Şeyma öğretmen Şanlıurfa'da görev yapıyordu. Konya'da yaşanan olayla ilgili gelişmeler ve öğretmenleri üzüntüye boğan gelişmenin detayları şöyle.

Şeyma öğretmen doğum gününde kardeşiyle birlikte vurularak öldürüldü
30 Haziran 2019 - 10:23

Konya’da Muzaffer Canpolat, sapkın bir şekilde kafayı taktığı komşusu Şeyma Sarı ile kız kardeşini öldürdü, annelerini ağır yaraladı. Öğretmen Şeyma’nın öldüğü gün doğum günüydü


Konya'nın Selçuklu İlçesinde bir ayakkabı fabrikasında usta olarak çalışan Muzaffer Canpolat (53) 7 yıl önce eşinden ayrıldı. Eşi ve 3 çocuğu Hollanda'da yaşayan Canpolat, 20 yıldır oturduğu apartmandaki karşı komşusu Burhanettin Sarı'nın kızı Şeyma Sarı'ya (25) aşık oldu. Şeyma Sarı'ya aşkı saplantı haline gelen Canpolat, önceki akşam ailenin kapısına dayandı. Kapıyı açan anne Hacer Sarı'ya (51) Şeyma ile konuşmak istediğini söyleyen Canpolat, tepki görünce ruhsatsız tabancasıyla kadının başına ateş etti.Daha sonra Şeyma Sarı'yı kalbinden ve başından, kardeşi Tuğba Sarı'yı (18) ise göğsünden vurdu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Şeyma Sarı'nın öldüğünü belirledi. Tuğba Sarı da kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Ağır yaralı olan anne Hacer Sarı ise yoğun bakımda tedaviye alındı. Olayda kullandığı tabancayla polise teslim olan zanlının cebinden ise cinsel güç artırıcı ilaçlar çıktı. Canpolat ifadesinde "Kendisiyle daha önce hiç konuşmadım ama Şeyma'nın bana aşık olduğunu düşünüyordum. Bu nedenle ondan bir adım bekliyordum. O adım gelmeyince, 'Beni seviyor musun' diye sormak için evlerine gittim. Annesi buna izin vermeyince üçünü de vurdum" dedi. Şanlıurfa'da sınıf öğretmenliği yapan Şeyma Sarı'nın öldüğü gün doğum günü olduğu öğrenildi. Cani Muzaffer Canpolat tutuklanırken, iki kardeşin cenazeleri Yazır Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi."Doğum gününde yaşamını yitirmiş"
Silah seslerini duyan komşuları, polis ve sağlık görevlilerine haber verdi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden 3 yıl önce mezun olan, Şanlıurfa Eyyübiye Mutlukaya İlkokulu'nda görev yapan ve okulların kapanmasıyla ailesinin yanına gelen Şeyma Sarı, kalbine isabet eden mermi nedeniyle sağlık görevlilerinin tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Şeyma Sarı'nın dün doğum günü olduğu öğrenildi. Başından yaralanan Hacer Sarı, komşuların ihbarıyla gelen sağlık görevlilerince ambulansla yakındaki özel hastaneye, göğsünden yaralanan Tuğba Sarı da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Tuğba Sarı, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Anne Hacer Sarı'nın da beynine saplanan mermi çekirdeğinin çıkarılamadığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Kız kardeşlerin cenazelerinin bugün toprağa verileceği öğrenildi.


 
Babaları 'rahatsız etme diye kavga etmiş'
Şeyma Sarı'nın yaklaşık 10 ay önce babası Burhanettin Sarı'ya komşuları Muzaffer C.'nin kendisine rahatsızlık verdiği söylediği, Burhanettin Sarı'nın da Muzaffer C.'ye gidip, kızlarını rahatsız etmemesini söyleyip, kavga ettiği, olayın da komşuların araya girmesiyle sonlandığı öğrenildi.


 
"Şeyma'yı seviyorum"
Cinayetin ardından polise teslim olan Muzaffer C.'nin üzerinden cinsel gücü artıcı 4 hap ile çok sayıda tabanca mermisi çıktı. Muzaffer C.'nin, hapları ihtiyaç olur, diye taşıdığını söylediği öğrenildi. Saldırıyı komşusu Burhanettin Sarı'nın evden çıkması üzerine gerçekleştirdiğini anlatan Muzaffer C.'nin, ifadesinde, şunları söylediği öğrenildi:
''20 yıldır aynı binada oturuyoruz. Onların çocukluklarını biliyorum. 6 yıldır ondan hoşlanıyordum. Onunla konuşmak için fırsat bekliyordum. Yolda, kapıda hep onu görüyor ve izliyordum. Onun da beni izlediğini  ve sevdiğini düşünüyordum. Ondan hep adım atmasını bekledim. Şeyma'yı seviyorum.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum