öğretmenlerin 31 Mart yerel seçimlerinde yapmış olduğu seçim görevleri karşılığında alacağı ücretler hesaba yatmaya başlıyor. Milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan çok sayıda öğretmen, 31 Mart seçimlerinde sandık kurulu başkanı ve memur olarak görev yapmıştır. Öğretmenlerin bu görevleri karşılığında alacaklari ücretler belli oldu. Peki kaç TL ücret ödemesi yapılacak ücretler ne zaman hesaba yatacak?

Seçim görevi ücretleri ne kadar olacak?

31 Mart pazar günü sandıklarda görev yapan sandık kurulu başkanları 2.947 TL ücret alacak. Sandık memuru veya diğer bir ifadeyle sandık görevlileri ise 2.088 TL ödeme alacak.

Memurlara tazminat artışı ile 7.250 TL’ye kadar dolaylı zam hangi memurlar yararlanacak Memurlara tazminat artışı ile 7.250 TL’ye kadar dolaylı zam hangi memurlar yararlanacak

Seçim görevi ücretleri ne zaman hesaba yatacak

31 Mart 2024 tarihinde Türkiye genelinde yapılan yerel seçimlerde Öğretmenler görev aldı. Sandık başkanı ve memur üye olarak görev yapan öğretmenlerin yukarıda Belirtilen miktarlardaki seçim görevi ücretleri hesaba yatacak. Bazı seçim kurulu başkanlıkları görevlilerin IBAN numaralarını almıştı. Bazı yerlerde ise IBAN numaraları alınmadı. IBAN numarası alınanların ücretleri banka hesabına, alınmayanların ücretleri ise kimlik numarasına yatırılacak

Seçim görevli ücretleri genellikle seçimlerin yapılmasını takip eden ayda hesaba yatıyor. 31 Mart seçimleri nedeniyle Öğretmenlere ödenecek olan seçim görevli ücretlerini 31 Nisan'dan sonra kimlik numaralarını ve IBAN hesaplarına yatması bekleniyor.