Milli eğitim bakanlığı çalışma takviminde yer aldı. Salı günü Türkiye genelinde 81 ilde okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise Kademelerindeki devlet Okulları ve Özel okullar dahil tüm eğitim kurumları, Üniversiteler resmi kurumlar tatil olacak.

Eğitim Bir Sen'den yeni ÖMK’da eğitim yöneticilerine tazminat atağı Eğitim Bir Sen'den yeni ÖMK’da eğitim yöneticilerine tazminat atağı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye genelinde büyük bir coşkuyla kutlanacak. Özellikle ilkokul kademesindeki bütün okullar 23 Nisan bayramına hazırlık çalışmalarını devam ettiriyor. Ayrıca Kaymakamlıklar, valilikler, milli eğitim eğitim müdürlükleri de resmi törenler için hazırlanıyor. Salı günü Türkiye'de adeta bir şenlik yaşanacak. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulması ve Türkiye'nin demokratik sisteme geçmesini en önemli adamı olan TBMM'nin açılış günüi coşkuyla kutlanacak.  2024 yılı 23 Nisan bayramının salı gününe denk gelmesi nedeniyle Türkiye genelinde bütün eğitim kurumları ve resmi kurumlar tatil olacak. Bu tatil Milli Eğitim Bakanlığının ve tüm bakanlıkların, devlet kurum ve kuruluşlarının çalışma takviminde yer aldı. 
23 Nisan Salı günü resmi tatil olması münasebeti ile okullarla birlikte kamu kurumları, bankalar, eczaneler, borsa ve birçok işletme, belediyeler, noterler daireleri, resmi ve özel bankalar, borsa, muhtarlıklar, eczaneler,sağlık ocakları gibi birçok kamu kurumu resmi tatil günlerinde kapalı olacak. Hastane personeli de tatile girecek ancak acil servisler, Ameliyathaneler ve yataklı servisler nöbet usulü çalışacak personel sayesinde 24 saat usulüne göre hizmet verme devam edecek.