Fatih gemisini yapan ve Karadeniz'de gaz bulan bütün bilim adamı, mühendis ve her türlü teknik elemanlardan oluşan millî Türk kahramanlarını kutluyorum. Hem bunlar, hem de İHA ve SİHA’ları yapan Selçuk Bayraktar ekibi, Türk’ün özgüvensizlik ve ümitsizlik kafesini parçalayıp atmışlardır. Çok önemli bir huruç harekatı başlatan bu Türk kahramanları, Türk’ün makus talihini yenme konusunda kutlu öncülerdir. Uzun zamanlardır gâvurun içimizdeki sözcüleri tarafından Türk milletinin kafasına vura vura zihinleri felç eden şu zehirler serpilmişti: "Bizden adam olmaz, bilim ve teknoloji gâvurun işi, biz bu anlamda gâvurun marabası olmaya mahkumuz." 

Uyanık Türk zekâsını uyuşturmaya yönelik bu tür sızlanmalarla milletimiz mankurtlaştırılmaya çalışıldı. Amaç, Türk milletini üzerinde oturduğu bütün zenginliklerden mahrum etmek ve gâvur tarafından sürüm sürüm süründürülerek sömürmek. Ancak öğretilmiş çaresizlik kafesinde mahkum ve mahpus tutulan Türk artık uyanıyor, titreyip kendine geliyor, kükreyip yeniden tarihin efendisi olmaya karar veriyor. 

Haricî ve dahilî bedhah güruh tarafından embesilliğe terkedilen aziz Türk milleti, istiklalci bir ruhla, Allah’ına, kendine, milletine ve devletine olan güveni ve bağlılığı tam olan milliyetçi bir şuurla yeniden şaha kalkıyor. 

Bu bağlamda milletine ve devletine hizmet etmeyi ibadet sayan, bağımsız ve özgür ruhlu kahraman bilim adamlarımızı, mühendislerimizi ve bütün teknik elemanlarımızı, işçilerimizi ve bu alanda emek ortaya koyan bütün kahraman Türk evlatlarını kutluyorum. Türk çocuklarına örnek ve öncü oldular, şeytanın bacağını kırdılar, biz istersek herşey yapabiliriz özgüvenine sahiden sahip oldular. Artık Türk milleti, kendi ayakları üzerinde durma iradesi ortaya koymuş ve en gelişmiş ve modern alet, silah ve mühimmatları yapabilecek güvene sahip olmuştur. Kölelik ruhuna tercüman olan “Biz yapmak istiyoruz ama gâvur izin vermiyor” bukağısını kırıp atmışlardır.

Temennimiz odur ki, 
*Her türlü bilim ve teknoloji alanlarındaki atılımlarımız, dışardaki emperyalist devletlerin, içerdeki çelme takıcı Siyonistlerin ve her türlü Türk düşmanının engellemeleri yok edilerek devam etsin. 

*Vatanımızın bütün zenginlikleri Türk milletine eşit ve adaletlice dağıtılsın. Doğalgaz gavur şirketlerine ya da belli kişilere peşkeş çekilmesin, Türk milletine çok ucuz hatta maliyetine bir fiyatla verilsin. Devlet millet malının, parasının pulunun muktedirler tarafından talanı, gaspı, yağması, hırsızlaması yok edilsin.

*Her türlü madenimiz, kaynaklarımız, ekonomik, mali, ticari değer, varlık ve kurumlarımız, gâvur şirketlerine değil Türk milletine devredilsin.

*Vatan, millet, devlet, bayrak, istiklal, din adına iyi niyetlerle fedakarca gayretlerin içinde olmuş ama değişik şeytani kumpaslarla kafeslenmek istenen Türk evlatlarının mağdur edilmediği, haklarının yenmediği, tam adalet temelli hukukumuza olan güven yüzde yüzde çıksın.

*Çin virüsü dahil her türlü hastalığa karşı aşı ve ilaçlarımızı kendimiz yapalım. Gavur aşılarıyla çiplenip kendi kendimizi esir eden modern köleler olmayalım.

*Amerika, Avrupa, Rusya, Çin ve İsrail tasallutundan kurtulup tam bağımsız Turan Türk Birliği bir an önce kurulsun.