Memur maaşına yapılacak 2024 Ocak seyyanen zam miktarı açıklandı Memur maaşına yapılacak 2024 Ocak seyyanen zam miktarı açıklandı

Son bir ayda yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen terörle mücadele operasyonlarında 68 teröris tesirsiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklama, son bir ayda yurt içi ve yurt dışında 9’u büyük, 24’ü orta çaplı olmak üzere gerçekleşen 33 operasyonda 68 terörist tesirsiz hale getirildi. 

Yapılan açıklamada, hudut güvenliği kapsamında dönem içerisinde yasa dışı hudut geçiş teşebbüsünde olan toplam 5 bin 753 şahsın yakalandığı, 34 bin 264 şahsın hududu geçmeden engellendi.

Bu şahıslar arasında 24’ü FETÖ olmak üzere toplam 39 terör örgütü mensubu yakalandı. 

Ayrıca Suriye harekât alanlarında tesis edilen barış ve huzur ortamını bozmak maksadıyla saldırı ve sızma girişiminde olan 29’u DEAŞ olmak üzere 202 teröristin komandolar tarafından tesirsiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, “A400M projesi kapsamında A400M retrofit faaliyetlerinin İspanya dışında bir ilk olarak, 2’nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü/Kayseri’de yapılması planlanmaktadır. 

Projede öncelikli olarak Tük Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan dokuz adet A400M uçağının, müteakiben diğer kullanıcı ülkelere ait uçakların retrofit faaliyetlerini yapabilecek imkan ve kabiliyete ulaşılabilecektir. 

İlk uçağın retrofit faaliyetine önümüzdeki günlerde başlanması ve faaliyetin Temmuz 2021 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.”

Askerlerin sevk tarihlerin ertelendiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Askerlerimizin kışladan evlerine, evlerinden kışlalarına sağlıkla sevk edilebilmesi ve hareketliliğin azaltılması için 23-25 Kasım tarihlerinde sevke tabi 26 bin 132 yükümlünün sevk işlemi 22-24 Aralık tarihlerine, 22-24 Aralık tarihlerinde Deniz Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilecekler.

Çeşitli sebeplerle sevk edilemeyecek olan 15 bin 491 yükümlünün sevki 26-28 Ocak 2021 tarihlerine ertelenmiştir.”