YHS personeline memur kadrosu GİH kadrosuna geçirilmesi TBMM'de YHS personeline memur kadrosu GİH kadrosuna geçirilmesi TBMM'de
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporuna göre Muğla, Aydın, Antalya'nın doğu ilçeleri, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Van'ın güneyi ile Bitlis ve Hakkari çevrelerinde bugün yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, bugün Türkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağına dikkat çekildi.
Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ise doğusu, Konya, Sivas, Kayseri, Niğde, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde yağış tahmin ediliyor.
Güney Ege ve Akdeniz bölgelerinin kıyı şeritleri yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar öngörülüyor.
Rapora göre yaşanacak olan yağışların, Muğla, Aydın, Antalya'nın doğu ilçeleri, Batman, Siirt, Şırnak, Muş, Van'ın güneyi ile Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli gerçekleşmesi bekleniyor.
Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın, Karadeniz kıyıları ile Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.