2024 yılı ile 2025 yılını kapsayan memur maaş zam görüşmelerinin 7.'si devam ediyor. Yedincisi yapılan toplu sözleşme görüşmelerine 1 Ağustos 2023 tarihinde başlandı. 14 gündür devam eden görüşmelerde hizmet kollarının talepleri tartışıldı. Memur yetkili sendikaları memurların taleplerini hükumet kanadına iletti. 

Bitki Koruma Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Piyasaya Arzı Hakkında Yönetmelik Bitki Koruma Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Piyasaya Arzı Hakkında Yönetmelik

Bu güne kadar hükumetin memur maaş zammı konusunda henüz herhangi bir teklifi olmamıştı. Bazı senidkalar ise bu durumu; hükumetin memurlar için bu kadar önemli olan bir konuda hazırlık yapmadığı gerekçesi ile eleştirmişti. Hükumet temsilcileri memur maaş zammı ve özlük hakları ile ilgili olarak memurların taleplerini aldı. Bugün ise kritik gün geldi çattı.

Hükumet memur maaş zam teklifini bugün yapacak

Milyonlarca memur ve emekli için kritik günlerden biri bugün. Zira, toplu sözleşme görüşmelerinde önemli ölçüde belirleyici olan ve hükumetin niyetini ortaya koyan teklif bugün yapılacak.

Hükumetin teklifi yetkili sendikalar tarafından değerlendirilecek ve yetersiz bulunması halinde müzakerelere devam edilecek. Anlaşma sağlanamazsa konu Hakem Heyeti'ne gidecek.

Hükumetin memur maaş zam teklifi ne kadar olacak?

Hükumetin memur maaş zam teklifi bugün açıklanacak. Ancak gelen kulis bilgilerine göre hükumetin memurlara %70'lik bir maaş zam teklifi getireceği yönünde. Sendikaların talepleri ise bu oranların çok üzerinde.

Hükumetin teklifini ve sendikaların teklife cevabını sitemizde yayınlayacağız.