Memurlara, kamu çalışanlarına, kamu personeline özel 3 ay ertelemeli 36 aya kadar vade imkanı olan kredi kampanyası başladı.

Kredi almanın zor oldu şu günlerde memurlara özel kredi kampanyası Halkbank'tan geldi. Halkbank kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memur ve diğer kamu personeline yönelik üç ay ertelemeli piyasa şartlarına göre daha uygun faizli kredi kampanyası başlattı.

Memurların yararlanabileceği ve 36 aya kadar taksit yapılabilecek olan kredinin şartları ve detayları şöyle:

Türkiye'nin üç kamu Bankası'ndan biri olan Halkbank memurları ve kamu çalışanlarının yararlanabileceği yeni bir kredi imkanı sağlıyor. Kredi üç ay ertelemeli olacak ve 50.000 TL tutarında müşterilere sunulacak.

Kredi üç ay ertelemeli olacak ve 50.000 TL tutarında müşterilere sunulacak.

Kredi, 50 bin liradan başlayarak, 100 bin liraya kadar değişen tutar ve vade seçenekleriyle sunuluyor. Ayrıca kampanya dahilinde 3 ay erteleme seçeneği de bulunuyor. Başvurular internet, mobil uygulama ve şubeler üzerinden yapılabiliyor.

Halkbank memur ve kamu personellerine özel bir kredi kampanyası duyurdu. Bu kredi kampanyasında en dikkat çekici özellik, 3 ay erteleme seçeneği. Sadece bu da değil, sunulan kredi paketleri oldukça geniş bir yelpazede

Kredi seçenekleri ve vade süreleri

Kredinin miktarına göre vade seçenekleri de değişiklik gösteriyor:

-50 bin lira için vade süresi 36 aya kadar.

-100 bin lira için vade süresi 24 aya kadar.

-100 bin liranın üzerinde kredi talep edenlere 12 ay vade seçeneği.

Halkbankın kamu çalışanlarına yönelik olarak sundu kredi ile ilgili açıklamasında,

"Kamuda çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için cazip faiz oranları ve bütçenize uygun geri ödeme seçenekleriyle sunduğumuz bireysel kredi ürünümüzdür." ifadeleri yer aldı.
 

Ödemeler ise aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ya da serbest ödemeli olarak yapılabiliyor.

Kredide 3 Ay Erteleme İmkanı

Kredinin memurların işini kolaylaştıracak en önemli özelliklerinden biri de 3 ay ertelemeli seçeneğin olması. Bu erteleme imkanı kamu personelleri için oldukça cazip olduğunu söyleyebiliriz. 50 bin TL kredi çeken memurlar ve kamu personeli, çektiği kredisiyi 36 aya kadar vade ile düşük taksit imkanıyla kullanabiliyor.

Kredi Miktarı Faiz Oranı Vade

Halkbank tarafından memurlara ve kamu personeline sunulan kredi miktarı ve vadesine göre değişen faiz oranları mevcut.
Örnek olarak, 50 bin TL'lik bir kredi için seçilen 36 ay vade seçeneğinde, yüzde 3.75 faiz oranıyla aylık taksit 2 bin 973 lira olarak belirlendi. Yıllık faiz oranı ise yüzde 77.94. Kredi kullanıcıları, bu oranlar üzerinden ödemelerini gerçekleştirecekler.

Emekliye ve memura ek ödeme Maaş zammı 8.077 lira ilave ödeme meslek meslek zamlı maaşlar Emekliye ve memura ek ödeme Maaş zammı 8.077 lira ilave ödeme meslek meslek zamlı maaşlar

Halkbank Memur Kredisine Nasıl başvurulur?

Halkbank'ın kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler, isterlerse bankanın resmi internet sitesi üzerinden, isterlerse de mobil uygulama üzerinden, ya da en yakın Halkbank şubesini ziyaret ederek kredi başvurusunda bulunabilir.