Memur Sen, memur maaşlarına zam yönünde çalışmalarına devam ediyor. İktidarla enflasyon farkının 6 ayda bir verilmesini öngören toplu sözleşmeye imza atan yetkili konfederasyon Memur-Sen, emekçinin bu yıl içindeki maaş zammı 3 ayda eriyip, çalışanlar hızla yoksullaşınca, yeni açıklamalar yapmak durumunda kaldı.
Memur-Sen yöneticileri, iktidarla altına imza attıkları 6 ayda bir enflasyon farkı öngören toplu sözleşme ortada dururken, çalışanları hayat pahalılığından kurtaracak “eşel mobil sistemi”nin aylık veya üç aylık dilimlerde uygulanmasını istedi.

Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı

Bu konuda açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, ''6 ayda bir zammın enflasyonu telafide yetersiz kaldığına dikkat çekti. Tonbul 2023’ün ilk 3 aylık enflasyonunun yüzde 12.52’e ulaştığını belirtti. Bu yılın ilk yarısı için yüzde 8 zam verilmişti.

Kaynak: Cumhuriyet