Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Asgari ücret artışından memur ve emekli maaş zammına bu konuda yılbaşında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların devamını getireceğiz. Enflasyon farkı ve refah payı esasına dayanan hazırlıklarımız var" açıklamasından sonra temmuz ayında memura refah payı verilmesine yönelik hazırlıklar halen devam ediyor..

Nagehan Alçı'dan Öğretmen Atamalarına İlişkin Açıklamalar Nagehan Alçı'dan Öğretmen Atamalarına İlişkin Açıklamalar

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü temmuz ayında yapılacak olan zamda...

Yapılacak zam, yaklaşık 15 milyon emekliyi ve yaklaşık 4 milyon aktif çalışan memuru yakından ilgilendiriyor.

  • "Temmuzda yüksek bir zammın konuşulacağını öngörüyorum..

Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, temmuz ayında yapılacak zamla ilgili olarak şu sözleri kaydetti: "Memurların özellikle yaptıkları görev nitelik eğitim durumu göz önünde bulundurulup sadece seyyanen değil dengelerin de yeniden oluşturulması son derece önemli. Temmuz ayında yüksek bir zammın konuşulacağını ifade etmek istiyorum" diye belirtti.

Memur ve emekli maaşında ne kadar artış olması bekleniyor ?

Memur ve emekliye zammın yanında refah payı düzenlemesi de yansıtılacak.

Memura yapılacak artış kadar memur emeklilerine de aynı oranda maaş artışı olacağını vurgulayan Karakaş, "SSK- Bağ-Kur emeklilerine baktığımız zaman burada enflasyon farkı ve refah payı söz konusu burada da beklentiler yükseltildi" diye konuştu..

Zam oranında mayıs ve haziran enflasyonu da etkili olacak..

Memur ve emeklilerin yılın ilk 4 ayında kaydedilen enflasyon üzerinden alacağı fark şimdilik yüzde 12,68. Buna, önümüzdeki 2 aylık enflasyon da eklenecek.

Refah payının da belirlenmesi ile beraber temmuz ayında alınacak maaşlar netlik kazanmış olacak..

TRT