Memur maaşlarına Temmuz ayı zammından önce ek zam yapılması yönündeki taleplere bir yenisi eklendi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı, memur maaşlarıne ek zam için açıklama yaptı. Yüksek enflasyona dikkat çeken Geylan, temel gıda maddelerin,n fiyatlarında da önemli artışlar olduğuna vurgu yaptı. Memur maaşlarının ortalama 12.572 TL olduğunu gündeme getiren Geylan'ın açıklaması şöyle:

EK ZAM LÜTUF DEĞİL ZORUNLULUKTUR!

“Yüksek enflasyon ve temel gider kalemlerindeki fahiş artışlar, sabit ücretlilerin belini bükmüştür.

Ortalama 12.572 TL maaş alan memurumuz, ekonomik cendere altında sıkışmıştır.

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

2023’ün ilk 3 ayındaki enflasyon %12,52 gerçekleşmiş, ücretlerdeki kayıp daha şimdiden %4’ün üzerinde oluşmuştur.

Kamu çalışanları ve emeklilerinin, bu ücretlerle iaşelerini karşılamalarının imkanı kalmamıştır.

Temmuzda yapılacak rutin düzenlemeler, memur ve emeklimizin hali hazırda yaşadığı yıpratıcı ekonomik sıkıntıya merhem olmayacaktır.

Bu itibarla, kayıpları telafi edecek düzeyde EK ZAM yapılması kaçınılmazdır.

Temmuz için beklentimiz ise yüzdelik artış ve enflasyon farkının yanı sıra, Ocak ayında olduğu gibi, tatmin edici bir oranda REFAH PAYI verilmesi, ayrıca oluşan enflasyon farklarının da aylık olarak maaşlara yansıtılmasıdır.

Son zamanlarda değişik toplum kesimlerine yönelik müjdeler açıklayan Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, aileleriyle birlikte yaklaşık 20 milyonluk bir kitleyi temsil eden memur ve emeklimizin bu beklentisine kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz”