Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimleri ile ilgili sertifika alabildiği Öğretmen Bilişim Ağı’nda (ÖBA) verilen bir seminerde öğretmenlere anlatılanlar dikkat çekti.

“İslam medeniyeti” adlı seminerde konuşan Prof. Dr. Sabri Küçükaşçı, “Kâbe’nin üzerinden hiçbir kuş geçmez. Eğer bir kuş yolunu şaşırıp oradan geçerse hemen düşer. Kâbe’nin öyle bir manevi anlamı var” diye konuştu. Ancak tartışma yaratan bu iddia daha önce de gündeme gelimiş ilahiyatçılar bu iddiayı yalanlamıştı..

'PROFESÖRLÜĞÜ İNCELENMELİ'

Bakan Koca'dan Mansur Yavaş'a Tepki Gecikmedi Bakan Koca'dan Mansur Yavaş'a Tepki Gecikmedi

Küçükaşçı’nın ifadelerine sert tepki gösteren Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, EBA sistemiyle hem öğrenciye hem eğitimciye eziyet eden MEB’in, ÖBA’da da rezaletlere imza attığını kaydederek “Akıldan ve bilimden uzak tekke sohbetlerinin eğitimciye ‘eğitim’ verilen bir platforma hiç utanıp sıkılmadan koyulması, öğretmenlerin aklına tepeden bakanların kendi akıllarının ne kadarcık olduğunu gösteriyor” sözlerine yer verdi. Eğitimin laf olsun diye hazırlanmış bir ÖBA’ya değil, akıl ışığında çalışabilecek bir Milli Eğitim Bakanlığına ihtiyacı olduğunu belirten Özbay, “Son 20 yıldır, hak etmediği halde akademik unvanlarla donatılan binlerce gerici olduğu göz önüne alınarak Kâbe’deki bu ‘kuş bilimci’ şahsın da profesörlüğü incelenmeli” açıklamalarında bulundu..