Söz konusu resmi yazıda ''Derslerin özelliğine göre sadece 1 yazılı veya uygulamalı sınav yapılabilecektir. İlgi yönetmeliğin performans çalışması, proje çalışması ve diğer çalışmalar başlıklı 50'inci maddesinde ifade edilen çalışmalar ölçme ve değerlendirme kapsamında değerlendirmeye alınacaktır. Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları 30 Kasım 2020-8 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilerek sonlandırılacaktır. Belirtilen tarihler arasında her gün için 2 sınav planlanacaktır. Her sınav için 40 dakika süre verilecektir. Birinci dönem puanı yazılı veya uygulamalı sınav, iki performans değerlendirme ve öğrencilerin tamamlayıp teslim etmeleri durumunda proje çalışmaları ile belirlenecektir. Ölçme ve değerlendirme uygulamalarında öğrencilerin oturma planı; fiziki mesafeyi koruyacak şekilde, maske kullanımı ve hijyen kuraları dikkate alınarak gerçekleştirilecektir. Ölçme ve değerlendirme uygulamalarının tamamında COVID-19 Salgını ile ilgili tedbirler, ''Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu''na göre eksiksiz ve zamanında gerçekleştirilecektir. Yukarıda belirtilen ölçme ve değerlendirme uygulamalarına ilişkin olarak il/ilçe milli eğitim müdürlükleri ile eğitim kurumu yönetimleri tarafından gerekli tüm önlemler alınacaktır.'' açıklamasına yer verildi. 

İşte MEB'den gönderilen o 'Resmi Yazı':
1) Derslerin özelliğine göre sadece 1 yazılı veya uygulamalı sınav yapılabilecektir.
2) İlgi yönetmeliğin performans çalışması, proje çalışması ve diğer çalışmalar başlıklı 50'inci maddesinde ifade edilen çalışmalar ölçme ve değerlendirme kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.
3) Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları 30 Kasım 2020-8 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilerek sonlandırılacaktır.
4) Belirtilen tarihler arasında her gün için 2 sınav planlanacaktır.
5) Her sınav için 40 dakika süre verilecektir.
6) Birinci dönem puanı yazılı veya uygulamalı sınav, iki performans değerlendirme ve öğrencilerin tamamlayıp teslim etmeleri durumunda proje çalışmaları ile belirlenecektir.