Okullara yeni sistem yolda öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanımına sunulacak imzalar atıldı Okullara yeni sistem yolda öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanımına sunulacak imzalar atıldı
Hong Kong Eğitim Bakanı Kevin Yeung tarafından yapılan açıklamada eğitime erken tatil kararının son iki günde yaşanan vaka artışlarının gerekçe gösterildiği bildirildi.
Yeung, yaptığı açıklamada, kentte son iki günde artan vaka sayıları göz önüne alınarak, kent yönetiminin yeniden sıkılaştırmaya karar verdiği sosyal mesafe tedbirleri kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda 13 Temmuz'da yaz tatilinin başlayacağını duyurdu.

  Bakan Yeung, iki haftalık sürede yıl sonu sınavı olan okullar ve öğrenciler için özel düzenlemeler yapılacağını belirtti.
Kentte Covid-19 salgını nedeniyle mart başında döneme uzaktan eğitimle başlayan öğrenciler, mayısta aşamalı olarak okullara dönmeye başlamıştı. Eğitim döneminin 27 Temmuz'da sona ermesi öngörülüyordu. Kentte vaka sayısı 9 Temmuz'da 42 yeni vaka tespit edilmiş, günlük vaka sayısı 3 Nisan'dan bu yana ilk kez 40'ın üzerine çıkmıştı.
7,4 milyon nüfuslu Hong Kong'da bugüne kadar 1404 vaka görülürken, virüs nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti.