Türkiye'yi sarsan büyük dempremde Hatay İl Müftüsü de hayatını kaybedenler arasında. Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkıma ve can kaybına yol açan deprem nedeniyle hayatını kaybetti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 10 ilimizde şiddetli bir şekilde hissedilen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki depremlerde 3 binden fazla  kişi hayatını kaybederken 20 binin üzerinde kişi de yaralandı.

Deprem nedeniyle Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili de yaşamını yitirdi.

Deprem faciasında, saatlerce haber alınamayan Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili de hayatını kaybettiği belirlendi.
 

Ömer Faruk Bilgili Kimdir

1967 yılında Kütahya/Gediz İlçesi’ne bağlı Altıntaş Köyü'nde doğdu. İlkokulu Altıntaş'ta tamamladı. Gediz İmam-Hatip Lisesi’nden 1985, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu.

1991'de Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi’nde açılan Müftülük-Vaizlik kursunu başarıyla bitirerek, Haziran 1992’de Artvin-Hopa Vaizi olarak atandı.

1995’te itibaren sırasıyla Artvin-Ardanuç ve Kayseri-Tomarza İlçe Müftülüğüne atandı.

Memurlara kamu çalışanları için bayram ikramiyesi açıklama Memurlara kamu çalışanları için bayram ikramiyesi açıklama

Hollanda Rotterdam Başkonsolosluğu çalışma bölgesi Huizen Selimiye Camii’nde İmam-Hatip olarak görev yaptı.

Yurt dışı dönüşü 2003’te Muğla-Ula, Ağustos 2008’de Fethiye, Temmuz 2012'de Bahçelievler İlçe Müftülüğüne, Mayıs 2018’de ise Tokat İl Müftülüğüne atandı.

Tokat İl Müftüsü olarak görev yapmakta iken son yayımlanan "İl Müftüleri Kararnamesi" ile 2 Haziran 2020 tarihinde Hatay İl Müftülüğü görevine getirilen Bilgili, evli ve beş çocuk babası olup, Arapça ve Flamanca (Hollanda) bilmektedir.