Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı

1. tur seçimlerinde seçimi kazanamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. tur seçimleri öncesinde memura kira yardımı amacıyla ek ödeme uygulanması için talimatı ilgili Bakanlıklara verdi. Buna göre büyükşehirlerdeki memurların hayat şartlarının iyileştirilmesi için düğmeye basıldı. Metropollerde çalışan memurlara büyükşehir tazminatı ödenip kira yardımı yapılacak.


MEMURA KİRA YARDIMI İÇİN TALİMAT BAŞKAN ERDOĞAN'DAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2. tur seçimleri öncesi "İstanbul başta olmak üzere bölgesel geçim endekslerini dikkate alınarak kamu çalışanlarının sosyoekonomik koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapacağız" yönünde vaadinin uygulanması için bakanlıklara talimat verildi.

Ülke genelinde yaşanan yüksek fiyat artışları ve özellikle Büyükşehirlerde son dönemde kiralarda oluşan fahiş artışlar nedeni ile geçim sıkıntısı yaşayan memurlar için kira desteği verilmesine yönelik Erdoğan'ın talimatı sonrası düğmeye basıldı.

2. turda memurların desteğini almayı amaçlayan Erdoğan'ın talimatı sonrasında 28 Mayıs seçimlerinden hemen sonra yapılacak düzenlemeyle metropollerde yaşayanlara Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da görev yapan memura benzer şekilde ödemeler yapılacak. Buna göre:
- Memura büyükşehir tazminatı ödenecek
- Memurun görev yaptığı il ve ilçeye göre kira yardımları yapılacak
- Öğretmen, polis gibi meslek grupları için özel lojman olanağı tanınacak
14 Mayıs seçimleri sonrası Antalya'dan milletvekili seçilen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya'da bir otelde Cumhur İttifakı'na üye parti temsilcilerinin yer aldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

MEMURA KİRA YARDIMI

Sorunlara ve planlamalara değinen Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun gündeminde fahiş kira zammı vardı.
Çavuşoğlu kira düzenlemeleri hakkında yaptığı açıklamada büyükşehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı yapılacağını duyurdu.
sabah