Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı

Yeni maaş promosyonu anlaşmalarının imzalanmaası yönünde Sağlık Bakanlığından müdürlüklere talimat gönderildi. Sağlık Bakanlığı sözleşme imzalamamış ya da maaş promosyonu süresinin tamamlanmasına yakın olan sağlık müdürlüklerine ikinci bir talimata kadar yeni maaş promosyonu sözleşmesi imzalamamaları konusunda uyardı.

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN MAAŞ PROMOSYONU TALİMATI

Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüklerinden Banka promosyon ihaleleri ile ilgili olrak bakanlığın talimatına kadar  herhangi bir işlem yapılmamasını, Bakanlık tarafından promosyon sözleşmeleri ile ilgili çalışma yapıldığı bilgisi verildi.
Bakanlıktan maaş promosyonuna yönelik olarak Sağlık Müdürlüklerine verile talimatta,

Bakanlığımız çalışanları (Kamu Görevlilerinin) aylık ücretlerinin bankalar vasıtasıyla ödenmesi ve buna bağlı olarak birimlerimiz ile bankalar arasında aylık ve  ücret ödeme protokolleri yapılmaktadır. Bakanlığımızca konuyla ilişkin genel bir çalışma yürütülmekte olup,bu sepeble protoklerden süresi tamamlanan ve yeni sözleşme imzalamamış olanlar ve tamamlanma süresi yakın olan birimlerimizin ikinci bir talimata kadar yeni  protokl yapmamaları istendi.