Memur maaş zammının sahada en çok talep edilen konu olduğuna dikkat çeken Eğitim Bir Sen (EBS) Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın, durumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildiğini, Cumhurbaşkanından olumlu sinyaller geldiğini söyledi. İşte o açıklamalar:

Memur maaşlarına seçim öncesinde zam yapılmamasının ardından seçimin hemen ardından seyyanen zam yapılması için Gökhan Yünkül'den açıklama.

Memurlar seçim öncesinde maaşlara zam bekliyordu. Sendikalar bu talepleri yüksek sesle dile getirdi ancak memur maaşlarına zam yapılmadı. Memur maaşlarına seçim öncesi yapılmayan zammın seçimden hemen sonra yapılması için Yünkül'den açıklama geldi. İşte o açıklama ve detaylar
Memur Sen Bursa İl Temsilciliği'nin İl Divan Toplantısı Merinos AKKM'de gerçekleşti. Gerçekleşen İl Divan Toplantısına; Ak Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaymaz, Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gök, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın, Memur Sen Bursa İl Temsilcisi Gökhan Yünkül, Memur Sen Konfederasyonu'na bağlı sendikaların Şube Başkanları ve Yönetim Kurulları,  ilçe başkanları, iş yeri temsilcileri ve çok sayıda Memur-Sen üyesi katıldı. 

YÜNKÜL: "SEÇİMLERİN HEMEN ARDINDAN SEYYANEN ZAM BEKLİYORUZ"

Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu Bakanlık açıkladı emekli bayram ikramiyesi hesaba ödeme tarihi belli oldu

Memur Sen Bursa İl Temsilcisi Gökhan Yünkül konuşmasında şunları söyledi:

"Çözülemez denen birçok sorun çözüldü. 3600 ek gösterge kimsenin hayalinde bile değildi. Biz dile getirdik ve biz çözdük. Kimsenin umudu yoktu; sözleşmeli personel kadroya geçirildi. Bunlara benzer birçok sorunu çözen yine Memur-Sen oldu. Bundan sonraki süreçte de yine çözülemez denilen birçok sorunu Allah'ın izniyle el birliğiyle çözmenin gayreti içerisinde olacağız, yine biz çözeceğiz. Kamu çalışanları olarak memurların ekonomik olarak iyileştirmeye ihtiyaçları var. 1 Mayıs'ta gerçekleştirdiğimiz genel kurulda sayın Cumhurbaşkanımıza iletmiş olduğumuz konuyu hatırlatmak istiyorum. Gerçekten kamu çalışanlarının bu sorununun çözümü için bir adım atılması gerekiyorsa, burada seyyanen zam yapılması elzem hale gelmiştir. Seçimlerin hemen ardından seyyanen zam talebimiz inşallah hayata geçer ve kamu çalışanlarının enflasyon karşısındaki kayıpları, bu vesileyle engellenmiş olur."

EBS BAŞKAN YARDIMCISI AYDIN: MAAŞ ZAMMI İÇİN OLUMLU SİNYAL GELDİ

14 Mayıs 2023 Seçimlerinin önemine vurgu yapan EBS Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın ise şunları söyledi,

"Sahada en çok karşılaştığımız konu maaş zamları konusu.  Memurlar olarak maaştan fazla medeniyet değerlimizi konuşmamız gerekirken 8-10 yıldır maaş konusunda tıkandık kaldık. Bütün sendikal reflekslerimiz maaş zamları üzerinden gerçekleşiyor. Geçmişte bu güne baktığımızda herkes sadece rahmetli Erbakan döneminde gelen zam miktarını ifade ediyor. Biz temel sorgulamaları yaptığımızda hem neticeyi konuşuyoruz. Karşımıza devasa bir küresel sömürge finans sistemi çıkıyor. 168 Amerikan bankasının battığı ifade ediliyor. Türkiye seçimleri herkes için çok önemli. Cumhurbaşkanımıza sıkıntılarımız iletildi. Olumlu sinyaller geldi ancak somut bir geri dönüş olmadı. Aynı zamanda işçi ve memur arasındaki makasın nasıl açıldığını ve sahayı nasıl rahatsız edeceğine dair bilgilendirmeler özellikle belirtildi. Seçimlerden sonra bu makasın bir an önce daraltılmasını talep ediyoruz."

bursadabugun.com