20 ilde son dakika FETÖ operasyonu: 70 gözaltı var 20 ilde son dakika FETÖ operasyonu: 70 gözaltı var
Ankara'da meydana gelen yangında çok sayıda ölü olduğu haberi geldi. Mobilyacılar sitesinde çıkan yangında resmi olmayan bilgilere göre yangında 5 kişi öldü. Valilik ve itfaiye ölü ve yaralı sayısı ile ilgili açıklama yapmazken, 17 itfaiye aracının yoğun şekilde müdahale ettiği yangının hala tam olarak kontrol altına alınamadığı bildirildi. Yanarak hayatını kaybeden işçilerin Suriyeli olduğu, içeride mahsur kalan işçilerin Suriyeli işçiler olduğu bildirildi.

Yangının mobilyacılar sitesinde bulunan 4 katlı bir mobilya fabrikasında meydana geldiği bildirilirken, ilk belirlemelere göre binada mahsur kalan 5 kişi itfaiye ekipleri tarafından yaralı kurtarıldı. İçeride kalan başka işçiler de olduğu belirtilirken, itfaiyenin çalışması sürüyor.

Yangın, akşam saatlerinde Altındağ ilçesinde Ulubey Mahallesi'nde bulunan mobilyacılar sitesinde faaliyet gösteren 4 katlı mobilya fabrikasında meydana geldi. Koltuk üretildiği belirtilen fabrikada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Binadan yükselen dumanları fark eden çevredekiler itfaiyeye haber verdi. Gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.
Ekipler, ilk anda binada mahsur kalan 5 kişiyi binanın pencerelerini kırıp merdivenli araçla kurtardı. Yaralı 5 kişi olay yerinde yapılan ilk müdahaleleri ardından ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Ancak içeride mahsur kalan başka işçiler de olduğu öğrenildi.
Söndürme çalışmaları sırasında bazı itfaiye erleri de dumandan etkilendi. İtfaiyecilere ambulanslarda müdahale edildi. İtfaiyenin yangını söndürme çalışmaları sürürken, çevrede polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı