Memur sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlayacak olan ve memur maaşları ve özlük hakları için büyük önem taşıyan 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
2024 memur maaş zamları ile birlikte pek çok kazanımların belli olacağı 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika Memur Sen ve hükümetin yer alması bekleniyor.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı Göç İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği Yayımlandı

TOPLU SÖZLEŞME ZAMMI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı için görüşmeler 1 Ağustosta başlayacak. Yüzde 6 seviyesinden yüzde 10’a yükseltilmesi söz konusu olan toplu sözleşme için Ali Yalçın, 

“Emek mücadelemiz devam edecektir. Dolayısıyla şimdi de çalışmalarımızı yapıyoruz önümüzdeki ağustos ayında toplu sözleşmeler var. Talep kısımlarını örmeye çalışıyoruz. Masada görüştüğümüz, çözdüğümüz bir kısımlar vardı. Yeni talepler var. Bunların tamamını olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Bu süreçte toplu sözleşmeye gitmeden önce gündeme getirdiğimiz birkaç husus vardı. Bu da memurların alım gücü konusu bizim gündemde tuttuğumuz bir konuydu” diye konuştu.