Seçimlerden önce gündeme gelen memur maaş zammı, emekli aylıklarına zam ve asgari ücret zammı ile ilgili hükumet kanadından ilk açıklama geldi. 

Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı Sandık kurulu başkanı ve memur üyeye ödenecek ücret yevmiye sayısı YSK tarafından açıklandı

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Grup başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, memurlara, emeklilere ve asgari ücretliye yapılacak olan maaş zamlarının meclisin ilk gündem konularından olacağını söyledi. Akbaşoğlu milyonlarca emekliyi ve memurlar dahil tüm çalışanları ilgilendiren açıklamalarını katıldığı canlı yayında yaptı.

TÜM EMEKLİLERİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE ZAM

Akbaşoğlu'nun açıklamasından satır başları:

En düşük memur maaşlarının 22 bin TL net olacağıyla ilgili bir açıklamamız vardı. Temmuz zammı geliyor biliyorsunuz. Hem asgari ücretle ilgili çok değerli toplum kesimlerine ilişkin hem de memurlarımız hem de tüm emeklilerimiz SSK Bağ-Kur emekli sandığına tabii bütün emeklilerimizi de kapsayacak şekilde bütün bu taahhütlerimizi inşallah yerine getireceğiz.
Ev kadınlarının emekli olmasına zemin hazırlayan düzenlemeyi de yapacağız. Evlenecek gençlere de destek verilecek.
Komisyonlarımızı oluşturacağız ve bu konuyla ilgili kanun teklifini teknik anlamda ilgili bakanlıklarla çalışıp milletvekili arkadaşlarımızla beraber Meclis'in gündemine getireceğiz. Hemen komisyondan geçirip genel kurul iradesine sunma hedefindeyiz."