7. Toplu sözleşme görüşmelerine sayılı günler kaldı. Memurları temsilen Memur Sen ve Genel Başkanı Ali Yalçın masada yer alacak. Hükumet ile yapılacak görüşmelerde Memur Sen'in zam ve diğer taleplerine ilişkin beklentilerini EBS ve Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıkladı.

Memur Sen toplu sözleşme görüşmelerinde ne talep edecek, Ali Yalçın hükumetten hangi taleplerde bulunacak? İşte Yalçın'ın o açıklamalarının detayları:

2024 Temmuz zamlı memur maaşları mesleklere göre kaç TL 2024 Temmuz zamlı memur maaşları mesleklere göre kaç TL

Memur sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlayacak olan ve memur maaşları ve özlük hakları için büyük önem taşıyan 7. dönem toplu sözleşme görüşmeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
2024 memur maaş zamları ile birlikte pek çok kazanımların belli olacağı 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika Memur Sen ve hükümetin yer alması bekleniyor.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

TOPLU SÖZLEŞME ZAMMI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Memur ve memur emeklisinin toplu sözleşme zammı için görüşmeler 1 Ağustosta başlayacak. Yüzde 6 seviyesinden yüzde 10’a yükseltilmesi söz konusu olan toplu sözleşme için Ali Yalçın, 

“Emek mücadelemiz devam edecektir. Dolayısıyla şimdi de çalışmalarımızı yapıyoruz önümüzdeki ağustos ayında toplu sözleşmeler var. Talep kısımlarını örmeye çalışıyoruz. Masada görüştüğümüz, çözdüğümüz bir kısımlar vardı. Yeni talepler var. Bunların tamamını olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Bu süreçte toplu sözleşmeye gitmeden önce gündeme getirdiğimiz birkaç husus vardı. Bu da memurların alım gücü konusu bizim gündemde tuttuğumuz bir konuydu” diye konuştu.