Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin zamlı ek ders ücretleri hesaba yatmaya başladı. 

Memur maaşlarına yapılan yüzde 30'luk maaş zammı öğretmenlerin ek ders ücretlerine otomatik olarak yansıtılıyor. Bu nedenle de öğretmenler Ocak ayı ek ders ücretlerini geçtiğimiz aya göre yüzde 30 fazla alacak. 

Ek ders ücretlerinde ücretler yüksek lisans, doktora, gece ücreti, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), özel eğitim ek ders ücretleri gibi farklılıklar gösteriyor. Normal ders karşılığında ek ders ücreti alan lisans mezunu öğretmenlere ödenen ek ders ücreti ise standart olarak kabul ediliyor ve hesaplamalar bu ek ders ücreti üzerinden yapılıyor.

Çeşitli il ve ilçelere göre öğretmenlerin ek ders ücretlerinin hesaba yatırılması farklılık gösterebiliyor. Bazı ilçeler işlemlerini erken tamamladığından öğretmenlerin hesabına ek ders ücretleri ayın ilk üç günü içerisinde yatırılıyor ancak bazı il ve ilçelerde bu süre uzayabiliyor.

Öğretmenlere ek ders ücretini ödeyen ilk ilçelerden biri de Kocaeli'nin Derince ilçesi oldu. Bu ilçede görev yapan öğretmenlerin ek ders ücretleri hesaplarına yatırıldı. 

Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu Haziran Öğretmen seminerlerinin konusu yeri ve süresi belli oldu

Ocak ayı zamlı ek ders ücretlerininin ödenip ödenmediğini maaşınızın ödendiği banka hesabınızdan kontrol edebilirsiniz.