Van Milli Eğitimden rekor taban ücretle promosyon ihalesi. 2022 yılında adeta patlama yaşayan maaş promosyonu ücretleri nedeni ile çok sayıda kurum daha önce yaptıkları maaş promosyon sözleşmelerinin güncellenmesi talebi ile bankalara başvuru gerçekleştirmiş, bazı kurumlar ise mevcut sözleşmelerini güncelleyerek daha önce yapılan anlaşmanın çok üzerindeki rakamlara imza atmıştı. Ancak 2023 maaş zammını bekleyen kurumlar ise ihale işini yeni yıla bırakmıştı. Van Milli Eğitim Müdürlüğü de tüm personeli ilgilendiren maaş promosyon anlaşmasına verilen teklifleri yetersiz bulmuş ve ihaleyi ertelemişti. 

Van Milli Eğitim Müdürlüğü, ertelediği banka maaş promosyonu sözleşmesi için ihaleye çıkıyor. İl Müdürlüğü 25 Ocak 2023 tarihinde öğretmenlerin ve diğer müdürlük personelinin promosyon anlaşması için ihale düzenleyecek.

30 BİN LİRA PROMOSYON BARAJININ AŞILMASI BEKLENİYOR

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü geçtiğimiz haftalarda öğremtenlerin ve diğer personelin maaşlarını içeren 11 bin kişiyle yapılan promosyon ihalesinde bankalar tarafından verilen rakamların sendika başkanları tarafından uygun görülmemesi nedeni ile ihale ileri bir tarihe ertelenmişti.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından apılan ihalede Ziraat Bankası'nın 3600 lira promosyon teklifi ise sosyal medyada geniş tepkilere sebep olmuştu.

Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Tablosu Ödeme Tarihi Meslek Meslek Maaş Farkları

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu gelişmelerin ardından daha fazla personeli kapsayan yeni sözşleşme için 25 Ocak 2023 tarihinde (yarın) 18 bin personeli içine alan banka maaş promosyon ihalesine çıkacak.

Birkaç ilçe milli eğitim müdürlüğünün personelinin maaş promosyonu için birleşerek çıkılacak olan ihalede 30 bin lira alt limit olarak belirlendi.

Banka maaş promosyonu ihalesi açık arttırma usulu yapılacak.

Maaş promosyonu ihalesinde bankalar tarafından 30 bin lira ve üzeri verilecek tekliflerde ise anlaşma sağlanıp 3 yıllık ücretin peşin olarak yatırılması istenecek.