Eğitim alanında hizmet veren ve en fazla ikinci üye sayısına sahip olan Türk Eğitim Sen, milli eğitim bakanlığı tarafından öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinin yüzde 100 arttırılması için öğretmenlerden toplamış oldukları 157 bin imzayı Milli Eğitim Bakanlığına iletti.

Konu hakkında açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan şunları söyledi:

2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik! 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılı İçin İlkokul Kayıtlarında Değişiklik!

''Ek ders ücret ödeme katsayısının gündüz öğretimi için 140’tan 280’e, gece öğretimi için 150’den 300’e yükseltilmesi için gerçekleştirilen kampanyamızda toplanan imzaları Personel Genel Müdürü Sayın Bülent Çiftci'ye ilettik.

Bilindiği üzere, ek ders katsayı artışı en son 2006 yılında gerçekleştirilmişti. Aradan geçen 18 yıllık sürede bir düzenleme yapılmadığı için ek ders saat ücretleri çok komik rakamlarda kaldı.

Ek ders saat ücretlerinin yetersizliğinin farkında olduğunu bildiğimiz Sayın Yusuf Tekin’in bu konuda gerekli düzenlemenin yapılması için bir an önce tedbir alacağına inanıyoruz.''