Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları, öğretmen atama takvimi ve branş dağılımı ile ilgili açıklama yaptı. Öğretmen atamaları ile ilgili söylenenlere sahip çıkan bakan Tekin’in açıklamaları ve haberin detayları şöyle:

Öğretmen atamalarına önem verdiklerini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ak Parti döneminde öğretmen atamalarının geçmişe göre çok daha yüksek sayılarda yapıldığını, bundan sonra da öyle olacağını söyledi.

Maaş Zammı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Zammına Tam Yansımayacak Maaş Zammı Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Zammına Tam Yansımayacak

Atama bekleyen on binlerce öğretmen bakan Yusuf Tekin öğretmen atama tarihini ve branş dağılımını açıklamasını beklerken Bakan Tekin öğretmen atamalarında yüksek sayılara ulaştıklarını ve bundan sonra da böyle devam edeceğini vurguladı. 

Ama bekleyen öğretmenlerin duyduğu endişeleri anladıklarını belirten Bakan Yusuf Tekin, 

“Mülakat için endişelenilmesine gerek yok, emin olun liyakat esas alınacak.” dedi.

Öğretmen atama takvimi ve branş dağılımı 

Bekleyen öğretmenlerin özellikle milli eğitim Bakanlığının açıklayacağı Öğretmen atama takvimi ve hangi branşa kaç öğretmen atanacağını gösterir branş dağılımı ile ilgili de konuşan Bakan tekin, Öğretmen atama takviminin de kısa süre içinde açıklanacağını, MEB’in ve Maliye Bakanlığının görüşmelerinin sonuçlandığını açıkladı.

Atamalarda herhangi bir gecikme  olmayacak!

Atamalarda ne dendiyse o. Endişeye mahal yok. Herhangi bir gecikme olmayacak diyen Bakan Yusuf Tekin, yüksek atama sinyali verdi.