Eğitim Bir Sen EBS’den yeni müfredata besmele Allah fetva itirazı Eğitim Bir Sen EBS’den yeni müfredata besmele Allah fetva itirazı

Eğitim Gücü Sen 2 Ocak Pazartesi İş Bırakıyor

Eğitim Gücü Sen: Sendikal Özgürlüğü İpotek Altına Alınan Geçim Derdindeki Eğitim Çalışanları İçin İş Bırakıyoruz.

Sendikadan yapılan açıklamada;

"Eğitim çalışanlarını asgari ücrete mahkûm edip maaşından en üst düzeyde vergi alan ve sendika seçim hakkına eşit destek vermeyerek eğitimcinin iradesine müdahale eden düzene karşı olduğunu göstermek için 2 Ocak 2023 Pazartesi günü iş bırakma eylemi yapıyoruz.

Eğitimcilerin yasal ve sosyal statüde özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesine yönelik mücadele veren sendikamız yaptığı basın açıklamaları ve eylem kararları ile eğitim çalışanlarının başta geçim sıkıntısı olmak üzere sahada karşılaştıkları problemlere en üst perdeden tepki göstermekten hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.

29 Aralık 2022 Perşembe günü "SENDİKAL ÖZGÜRLÜKLERİ İPOTEK ALTINA ALINAN EĞİTİM ÇALIŞANLARI GEÇİM DERDİNDE” başlığı ile tüm Türkiye’de eş zamanlı basın açıklaması ve bordro yırtma eylemi gerçekleştirilmiş, Merkez Yönetim Kurulu'nun 23.12.2022 tarihinde aldığı karar doğrultusunda 2 Ocak 2023 Pazartesi günü ise iş bırakma eylemi yapılacaktır. " ifadelerine yer verildi. 

Eğitim çalışanları için en az yoksulluk sınırı olan 24bin lira maaş talebini yineleyen Eğitim Gücü Sen vergi dilimi sabitlenmedikçe yapılan iyilestirmelerin de yetersiz olduğunu vurguladı.